Magyar Érdekek Országos Egyesülete sikeresen lezárta GINOP-5.3.5-18-2018-00088 projektjét. A projekt szakmai tartalmának publikálása, bemutatása.
A Magyar Érdekek Országos Egyesülete sikeresen megvalósította a GINOP-5.3.5-18-2018-00088 „A generációk közötti együttműködés elősegítése a kiskereskedelmi munkahelyeken; érdekképviseleti szervezetek együttműködésével és a Miskolci Egyetem bevonásával.” projektjét. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.
A projekt elemei az Észak-Magyarországi, a Közép-Dunántúli és a Nyugat-Dunántúli régióban valósulnak meg. A projektet a Magyar Érdekek Országos Egyesülete, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei és Miskolc városi Munkástanácsok Szövetsége, és a Miskolci Egyetem valósította meg.
A fejlesztés eredményeként a következő főbb projekt elemek valósulnak meg: egy pilot projekt, valamint munkavállalók helyzetét feltáró felmérések, továbbá a munkavállalók részére szolgáltatások biztosítása, valamint munkavállalók részére workshopok és tájékoztatók tartása, melyek a generációk közötti együttműködést segítették elő a kiskereskedelmi munkahelyeken. A projektben résztvevő Magyar Érdekek Országos Egyesülete, és a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei és Miskolc városi Munkástanácsok Szövetsége, érdekvédelmi szervezetként elsődleges céljuk a foglalkoztatás elősegítése és a munkahelyi problémák megoldása. Ezen céljaik megvalósítása érdekében a projekt keretében vállalták, hogy legalább 180 munkavállalót vontak be a programba, közülük legalább 10 fő képzése valósul meg és legalább 40 fő részére biztosítanak foglalkoztatással kapcsolatos tanácsadást, valamint a Miskolci Egyetemmel közösen részükre módszertanokat dolgoznak ki a generációk közötti együttműködés elősegítésére. A projektet a konzorciumi partnerek sikeresen megvalósították, vagyis minden vállalást és indikátort teljesítettek, így a projektet 2021. augusztus 31.-én lezárták.
Továbbá elkészültek a projektre vonatkozó fontosabb dokumentumok.
A hatékony konzultációhoz szükséges munkaügyi témájú elemzések, adatgyűjtés (adatfelvétel) és feldolgozások, felmérések, melyek az elméleti alapvetéseket feldolgozva, empirikus tapasztalatokkal támasztják alá.
A projektre vonatkozó on-line kiadvány nemzetközi és európai uniós jó gyakorlatok bemutatására, nemzetközi és európai uniós együttműködés keretében külföldi jó gyakorlatok vizsgálata és azokkal kapcsolatos magyarországi adaptációs javaslatok elkészítése során a helyzet feltárása mellett a jó gyakorlatok bemutatása történt meg, amit a javaslatok kidolgozása követett.
A projektre vonatkozó az ágazatban működő foglalkoztatók speciális szabályozására vonatkozó dokumentum az ágazatban jelen lévő speciális szabályozásokat tárta fel.
Projekt keretében elkészült kiadvány készült a projekt által érintett ágazatban foglalkoztatottak részére, melynek keretében elkészült a Munkaképességi Index felmérés kérdőíve és a Munkaképességi Index felmérés értékelő lapja.
A tanulmányok a Miskolci Egyetem konzorciumi tag részéről elkészítésre került.
A fent bemutatott szakmai tartalmakról bővebb információt a https://www.merosz.com és a https://www.borsodmsz.com oldalon olvashatnak.